LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kush është biznesmeni që u sulmua me eksploziv/ Zbardhen detaje nga ngjarja në Shkodër

15 Nëntor 2021, 13:11, Kronika CNA
Kush është biznesmeni që u sulmua me eksploziv/ Zbardhen detaje

Paraditen e sotme u raportua se një biznesi në Shkodër i ishte vendosur eksploziv.

?Në sallën operative të DVP Shkodër është marrë njoftim se në buzë të rrugës që të çon në Malin e Shoshit, Njësia Administrative Shosh, Bashkia Shkodër, në lokalin e shtetasit Gj. G., ka ndodhur një shpërthim i vogël, dyshohet nga lëndë plasëse (artizanale)?, thuhet në njoftimin e Policisë.

Së fundmi kanë dalë në dritë të tjera detaje.

Raportohet se lokali në të cilin është vendosur lëndë plasëse i përket një biznesmeni, i cili është emër i njohur për Policinë.

Ai është Gjin Guri, i cili në vitin 2015 është arrestuar nga policia pasi hapi zjarr ndaj forcave policore të cilët kishin shkuar të kontrollonin zonën e Dukagjinit për kanabis.

Arrestimi u bë i mundur pak vite më parë në banesën e tij në fshatin Shosh të Dukagjinit, pas një operacioni të mirë organizuar nga forcat e rendit dhe FNSH e Shkodrës./CNA.al

Lajmet e fundit nga