LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Armë të ftohta, lokal i hapur pas orës policore/ Arrestohen 6 persona për vepra të ndryshme penale

14 Nëntor 2021, 12:19, Kronika CNA
Armë të ftohta, lokal i hapur pas orës policore/ Arrestohen 6

Policia e Tiranës ka vënë në pranga gjashtë shtetas për vepra të ndryshme penale.

Një 38-vjeçar që u konstatua me lokalin hapur gjatë orës policore është arrestuar nga policia.

Për mbajtjen hapur të lokalit në rrugën e ?Barrikadave?, pronari është gjobitur ndërsa gjatë kontrollit i janë gjetur edhe tre armë të ftohta.

Po ashtu, 38-vjeçari ka penguar në ushtrimin e detyrës punonjësit e policisë.

Po nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr. 3, u arrestua një 18-vjeçar që u kap duke luajtur baste sportive nëpërmjet telefonit.

Specialistët e Qarkullimit Rrugor arrestuan I. A., 55 vjeç; F. K., 54 vjeç; A. M., 32 vjeç dhe Xh. T., 25 vjeçe, pasi janë kapur duke drejtuar mjetet përkatëse në gjendje të dehur./ CNA.al

Lajmet e fundit nga