LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ishin ulur në lokal/ Zbardhet dinamika e vrasjes së dyfishtë në Astir, si i gjurmuan autorët

13 Nëntor 2021, 20:30, Kronika CNA
Ishin ulur në lokal/ Zbardhet dinamika e vrasjes së dyfishtë

Janë zbardhur detaje nga atentati në Astir, ku u ekzekutan me kallashnikov dy persoan.

Sipas të dhënave të para, mësohet se viktimat  Erigers Mihasi, 32 vjeç e Armando Dumani, 26 vjeç ishin ulur në një bar kafe në zonën e Astirit, pak para se të ekzekutoheshin.

Pasi kanë dalë nga lokali, janë futur në parkingun ku kishin lënë mjetin e llojit ?Audi? me ngjyrë të bardhë e me targa ?AB 008 EM? dhe kanë dalë në rrugë kryesore.

Sapo janë afruar pranë semaforit dhe prisnin që të pulsonte jeshilja, atentatorët kanë shfrytëzuar momentin dhe kanë qëlluar drejt tyre me breshëri kallashnikovi, duke i lënë të vdekur në vend./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga