LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ekzekutohet shoku i Ervis Martinajt/ Mihasi i përfshirë në një tjetër ngjarje kriminale

13 Nëntor 2021, 19:55, Kronika CNA
Ekzekutohet shoku i Ervis Martinajt/ Mihasi i përfshirë në

Erigres Mihasi është njëri nga dy viktimat që mbeti i vrarë pas atentatit në zonën e quajtur ?Dy rrathët? në Astir. Ai njihet si një personash i botës së krimit, ku përveccse është liruar në muajin korrik 2019 nga prokuroria e Gjirokastrës për mungesë provash në ngjarjen e dhunimit dhe grabitjen e prindërve të Elton Çiços, dyshohet nga policia e prokuroria si personi kryesor që ka qëlluar me armë zjarri ndaj kushërinjve Mumajesi në Tiranë. Dyshohet se Mihasi në këtë krim ka bashkëpunuar ngushtë edhe me Santiago Malkon, i cili mbeti i vrarë me 10 plumba në zonën e Porcelanit.

Goditja me armë e Rivelino dhe Juxhin Mumajesi, si dhe plagosja e mikun të tyre, Ibrahim Durollari, ka ndodhur disa vite më parë pasi Erigres Mihasi shok i Ervis Martinaj, dyshohet se është përfshirë në një ngjarje tjetër kriminale në Laç, ku ka mbetur i plagosur Rudolf Toma, në vitin 2017, ky i fundit punonjësi bashkisë së Kurbinit.

Në këtë ngjarje ka marë pjesë një grup i përbërë nga pesë persona, i paisur me armatim si pistoletë dhe automatik kallashnikov, të cilët kanë sulmuar me armë, shkelma dhe grushta grupin e të rinjve ku ndodhej dhe Rudolf Toma. Si pasojë e të shtënave më armë është plagosur punonjësi i bashkisë së Laçit, Rudol Toma. Prokuroria dhe policia e Laçit kanë ngritur dyshime forta se në këtë ngjarje kriminale janë përfshirë për motive të paqartë dy persona, të cilët kohët e fundit kanë qënë të implikuar në ngjarje krimianale./CNA.al

Foto- Me të shkuar kriminale/ Kush është Erigers Mihasi, që mbeti i vrarë në Astir

Lajmet e fundit nga