LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Transportoi dru pa leje dhe gënjeu Policinë/ Vihet në pranga “mashtruesi”

13 Nëntor 2021, 09:42, Kronika CNA
Transportoi dru pa leje dhe gënjeu Policinë/ Vihet në pranga

Policia ka vënë në pranga shtetasin me iniciale GJ.Ç, i cili u kap në flagrancë nga sherbimet policore duke transportuar lëndë drusore pa dokumentacion përkatës.

Policia shprehet se ky shtetas shtetas ka dhënë deklarim të rremë gjatë marrjes në pyetje.

?Ky shtetas ka dhënë deklarim të rremë gjatë marrjes në pyetje nga Specialistët e Hetimit të Krimit si dhe ka konsumuar veprat penale, “Fshehja e të ardhurave”, “Mashtrimi”, “Deklarim të rremë” dhe “Prerja e paligjshme e pyjeve”, thotë policia në njoftimin zyrtar./CNA.al

Lajmet e fundit nga