LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Përplasen makinat në Fushë Krujë/ E pëson dhe këmbësori nga kurioziteti

11 Nëntor 2021, 19:45, Kronika CNA

Një aksident i rëndë është regjistruar mbrëmjen e sotme në aksin Fushë Krujë ?Vorë.

Mësohet se automjeti tip ?Mercedec? me targa aa 699 ar është përplasur me ?Pasatin? me targe aa 008 db, dhe për pasojë kanë mbetur të plagosur dy persona.

Ndërsa një qytetar i cili është afruar për të parë aksidentin, i ka prerë rrugën një makine tip ?Renault? aa 285 px që po udhëtonte në drejtim të Fushë Krujës.

Si pasojë janë plagosur këmbësori Ramazan Xeka dhe Blerina Kaçorri pasagjere.

Sakaq të plagosurit janë dërguar ne spitalin e Traumës Tiranë./CNA.al

Lajmet e fundit nga