LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

U kapën duke ndërtuar pa leje/ Procedohen penalisht dy shtetas

11 Nëntor 2021, 12:29, Kronika CNA
U kapën duke ndërtuar pa leje/ Procedohen penalisht dy shtetas

Vijojnë kontrollet e policisë përsa i përket ndërtimeve pa leje. Së fundi janë proceduar penalisht dy shtetas pasi u konstatuan duke ndërtuar pa leje. D.G dhe A.T akuzohen për veprën penale ?Ndërtim i paligjshëm.?

?Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatet e Policisë Korçë e Maliq, filluan procedimin penal në gjendje të lirë për veprën penale ?Ndërtimi i paligjshëm?, për shtetasit D. G., banues në fshatin Neviçisht, Korçë dhe A. T., banues në fshatin Zvirinë, Maliq, pasi në këto fshatra shtetasit e mësipërm, janë konstatuar duke kryer punime pa leje. Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Korçë për veprime të mëtejshme?, njofton policia./ CNA.al

Lajmet e fundit nga