LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Sekuestrohen 70 mijë euro në portin e Durrësit/ Pranga dy shoferëve

10 Nëntor 2021, 15:46, Kronika CNA
Sekuestrohen 70 mijë euro në portin e Durrësit/ Pranga dy

Policia kufitare e portit të Durrësit ka sekuestruar 70 mijë euro të padeklaruara.

Sasia e eurove është gjetur gjatë një kontrolli të ushtruar në një autobus të linjës Shqipëri-Itali.

Policia kufitare ka arrestuar dy shoferët e autobusin, shoferin e parë dhe ndihmësin e tij.

Eurot ishin te ndara në shtatë pako me nga 10 mijë euro.

 

Lajmet e fundit nga