LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tenderi korruptiv i uniformave të Policisë/ Klodiana Lala zbardh vendimin e Gjykatës së Lartë

10 Nëntor 2021, 08:51, Kronika CNA
Tenderi korruptiv i uniformave të Policisë/ Klodiana Lala zbardh

Dosja e tenderit të uniformave të Policisë do të rikthehet sërish në gjykim.

Gjykata e Lartë, sipas gazetares Klodiana Lala, ka  prishur vendimin e  Gjykatës së Posaçme të Apelit, e cila ka caktuar masën e sigurisë ?arrest me burg? për 7 të dyshuarit për tenderin e uniformave dhe 1 tjetër në ?arrest shtëpie?.

Për tenderin me vlerë 28 milionë euro janë arrestuar disa zyrtarë mes tyre dhe Edlira Naqellari, ish-drejtoreshe e blerjeve të përqendruara në Ministrinë e Brendshme./CNA.al

Lajmet e fundit nga