LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kapen duke vjedhur në Korçë/ Policia vë në pranga dy vëllezërit, nuk i binden efektivëve

8 Nëntor 2021, 13:35, Kronika CNA
Kapen duke vjedhur në Korçë/ Policia vë në pranga dy

Policia e Korçës ka arrestuar në flagrancë dy vëllezër në Korçë të cilët me mjetin e tyre tip Volksëagen kanë vjedhur bandierat metalike që shërbejnë për mbrojtjen e rrugëve.

Efektivët e policisë iu kanë bërë thirrje të ndalonin por ata nuk i janë bindur urdhrit duke u larguar me shpejtësi.

Gjatë kontrollit të ushtruar iu gjetën e sekuestruan në cilësinë e provës materiale disa bandiera metalike që shërbejnë për mbrojtjen e rrugëve, të cilat dyshohet se dy shtetasit, i kishin vjedhur në aksin rrugor Korçë-Ersekë

?Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Korçë, bënë arrestimin në flagrancë për veprat penale ?Vjedhja? e kryer në bashkëpunim dhe ?Mosbindja ndaj urdhrit të punonjësit të policisë së rendit publik? të shtetasve G. E., 26 vjeç dhe B. E., 30 vjeç, banues në fshatin Floq, Korçë (vëllezër), pasi në rrugën Korçë-Ersekë, pranë kryqëzimit të fshatit Pulahë, Korçë, këta shtetas janë konstatuar me mjetin tip ?Volksëagen? dhe në momentin që punonjësit e policisë iu bënë me shenjë që të ndalonin, për të ushtruar kontroll në mjetin e tyre, nuk iu bindën urdhrit të tyre por u larguan me shpejtësi.

Shërbimet janë vënë në ndjekje të mjetit dhe pas kapjes së tij, gjatë kontrollit të ushtruar iu gjetën e sekuestruan në cilësinë e provës materiale disa bandiera metalike që shërbejnë për mbrojtjen e rrugëve, të cilat dyshohet se dy shtetasit, i kishin vjedhur në aksin rrugor Korçë-Ersekë? njofton policia./ CNA.al

Lajmet e fundit nga