LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mbyllen hetimet për vrasjen e biznesmenit/ Prokuroria kërkon burg për autorin dhe vëllain e tij

8 Nëntor 2021, 09:38, Kronika CNA
Mbyllen hetimet për vrasjen e biznesmenit/ Prokuroria kërkon burg

Prokuroria ka mbyllur hetimet për vrasjen e biznesmenit Ruzhdi Hoxha, trupi i të cilit u gjet i pajetë dhe në një humnerë në zonën Qafë Mollë në Dajt.

Organi i akuzës ka kërkuar arrest me burg për Ferdinand Rrushin, pasi akuzohet për rrëmbimin dhe vrasjen e 43 vjeçarit.

Prokuroria ka kërkuar të njëjtën masë sigurie edhe për vëllain e autorit të dyshuar , pasi dyshohet se ka qenë bashkëpunëtor në krim.

Ai dyshohet se ka ndihmuar autorin të fshehë kufomën dhe makinën që u përdor për krimin.

Prokuroria ka mbyllur hetimet për vrasjen e biznesmenit Ruzhdi Hoxha, i cili u gjet i pajetë dhe i mbuluar me zhavor në një humnerë në Qafë Mollë në Dajt./ CNA.al

Lajmet e fundit nga