LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Artan Hoxha ‘zbërthen’ krimin/ Zbulon detaje nga vrasja e biznesmenit

8 Nëntor 2021, 12:38, Kronika CNA
Artan Hoxha ‘zbërthen’ krimin/ Zbulon detaje nga vrasja e

Gazetari Artan Hoxha ka zbërthyer detajet e vrasjes së biznesmentit Ruzhdi Hoxha, i cili u gjet i pajetë në një humnerë në zonën Qafë Mollë në Dajt.

I ftuar në studio me gazetaren Juli Xhokaxhi, Artan Hoxha ka treguar se autori i dyshuar e ka vrarë vitkimën në urrjetje e sipër.

Gjithashtu Hoxha tregon se në makinë nuk ka qenë vetëm autori i dyshuar për vrasjen por edhe persona të tjerë që e kanë ndihmuar të fshehë krimin.

Sipas gazetarit ata kanë fshehur makinën për të zhdukur gjurmët dhe shenjat ndërsa thekson se autori është kthyer sërish në vendin e ngjarjes.

?Në makinë kanë qenë dy persona tjerë. Në deklarimet e para ai ka thënë se kam zbritur në autostradë por nga verfikimi i kamerave nuk ishte parë as Alfred Rrushi, as viktima. Kur iu rrëzua alibia tha e çova në Mzez.

Policia ishte para faktit që nuk mund ta mbante brenda për shkak të mungesave të provave. Makina nuk po gjendej se ishte marrë nga vëllai i tij. Fakti që s?po gjendej makina, Alfred Rrushi mund të lirohej.

Ishte shpallur në kërkim nga interpoli italian. Ajo që e bën interesante historinë është se viktima nuk kishte rrjete sociale. Dhe prandaj nuk kishte fotografi, ka dalë shumë vonë, pas disa ditësh.

Telefoni që ka përdorur Rruzhdi Hoxha ka qenë smartphone Samsung, pas disa ditësh telefoni shfaqet, ndërsa karta lokalizohet tjetër kund. Nëpërmjet kompanive celulare ka bërë që të lokalizohet pika ku ndodhej. Vrasësi kthehet në vendin e krimit.

Në makinë nuk ka qenë vetëm autori i dyshuar së vrasjes. Makina kërkohej të dinin se ku është vrarë. Makina është fshehur për të zhdukur gjurmët dhe shenjat.

Duket se në inat e urrjete e sipër e ka vrarë viktimën.  Nëse do tu inetersonte ta mbanin të gjallë do të mund ti kishin dëmtuar ndonjë gjymtyrë për të detyruar të thonte diçka.

Nuk gjendet një motiv i qëndrueshëm që të justifikojë këtë lloj vrasje. Ajo që thuhet është se viktima nuk kishte borxhe që mund t?i rrezikonin jetën. Gjendja e kufomës, dëshmoi dhe mënyrën se si është ekzekutuar dha dinamikën e vrasjes.

Është një armë që po verifkohet nga laboratori?, ka thënë Hoxha./ CNA.al

Lajmet e fundit nga