LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kompanitë vijojnë punën në Tiranë/ Artan Hoxha publikon fotot e biznesmenit non-grata, lidhja me politikanët

8 Nëntor 2021, 13:22, Kronika CNA
Kompanitë vijojnë punën në Tiranë/ Artan Hoxha publikon

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka zbuluar personin, i cili është shpallur non grata ndërkohë që kompanitë e tij vazhdojnë të jenë në aktivitet.

Shtetasi Mikhael Benimini, i njohur me nofkën ?Mishka?, sipas Hoxhës ka lidhje me Call Centerat, dhe ka lidhje shumë të forta me deputetë, me politikanë, me ministra dhe është truri i gjithë kësaj vorbulle.

Gazetari tregon se ajo që është më e çuditshmja është se ?Mishka? është shpallur non grata me afat, deri në 2023 dhe arsyeja është për prishje të qetësisë publike.

?Personi që shfaqet në foto është shtetas një shtetas me origjinë nga ish Bashkimi Sovjetik, Mikhael Benimini. Njihet me nofkën Mishka, personi në fjalë është parë me deputetë me ministra, me politikanë, është truri i asaj vorbulle. Është shpallur non grata dhe e kanë depërtuar dhe ky bënte një biznes. Ky bën biznes, ka vjet që jeton në Shqipëri. Ky njeri shpallet non grata, prishje të qetësisë publike. Është shpallur non grata me afat deri në 2023, ndërsa kompanitë e tij nuk janë non grata, kanë aktivitet. Ka punuar me shqiptarë me lidhje të forta.  Kanë marrë para për vete. Autoritet e kanë ditur se ku janë këto kërpurdha?, ka thënë Artan Hoxha./ CNA.al

Lajmet e fundit nga