LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ish-shefi i mafies shqiptare, në izolim/ Dënohet me 16 vite burg

9 Nëntor 2021, 08:48, Kronika CNA
Ish-shefi i mafies shqiptare, në izolim/ Dënohet me 16 vite burg

Ismail Rebeshi, 38-vjeçari shqiptar është dënuar nga Gjykata e Romës me 16 vite burg.

Ish shefi i mafias shqiptare akuzohet për trafik droge në shtetin fqinj.

Përveçse për trafik drogë ai rezulton te jetë i dënuar edhe për një vepër tjetër penale.

Më herët ai është dënuar me 10 vite dhe 11 muaj burg, ndërkohë që tashmë i janë shtuar dhe 16 vite të tjera.

38-vjeçari gjendet në regjimin 41 bis pasi konsiderohet si një person me rrezikshmëri të lartë.

Rebeshi, i cili  ishte kreu i bandës kriminale ?Viterbo u arrestua nga operacioni i koduar ?Vakuumi?, që u zhvillua nga policia e Romës, e cila e finalizoi me shkatërrimin e  një bandë me 11 trafikantë.

38-vjeçari akuzohet se ka qenë anëtari kryesor i bandës dhe se furnizonte me drogë disa zona bregdetare midis Ardeas dhe Pomezia./CNA.al

Lajmet e fundit nga