LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

'200 mijë euro për të djegur makinat e Salillarit'/ Zbardhet dëshmia e djalit të Ruzhdi Hoxhës

8 Nëntor 2021, 16:52, Kronika CNA
'200 mijë euro për të djegur makinat e

Janë zbardhur detaje të reja nga rrëmbimi dhe vrasja e biznesmenit Ruzhdi Hoxha.

Djali i Hoxhës ka dhënë informacione të shumta mbi aktivitetin e të atit dhe me njerëzit që ai shoqërohej.

Në dëshminë e tij , tre ditë pas zhdukjes së të atit ai i ka thënë policisë se në fillim të muajit tetor Ruzhdi Hoxha së bashku me një tjetër person kishin marrë përsipër të digjnin makinat e firmës ?Salillari? pasi më parë kishin marrë një pagesë prej 200 mijë eurosh, por kjo punë nuk ishte kryer.

Pikërisht aktiviteti i 43-vjeçarit është një nga pistat ku policia dhe prokuroria po heton për zbardhjen e motiveve të krimit.

Prokuroria e Rrethit gjyqësor Tiranë ka regjistruar procedimin penal më 27 tetor për veprën penale ?Rrëmbim ose mbajtja peng e personit? për zhdukjen e biznesmenit 43-vjeçar Ruzhdi Hoxha./CNA.al

Lajmet e fundit nga