LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Futen për të vjedhur vilën 3-katëshe/ Ngrihet gjithë fshati “në këmbë”, e pësojnë keq hajdutët

9 Nëntor 2021, 12:50, Kronika CNA
Futen për të vjedhur vilën 3-katëshe/ Ngrihet gjithë

Një ngjarje e pazakontë është regjistruar në orët e para të mëngjesit të sotëm në fshatin Pllane, të Lezhës.

Mësohet se dy të rinj janë futur në një vilë 3-katëshe për të vjedhur, por janë pikasur nga komshinjtë.

Sirena e një ambulance i ka frikësuar hajdutët, pasi kanë menduar se është automjet i policisë dhe kanë tentuar të largohen me shpejtësi nga vila 3-katëshe.

Menjëherë disa banorë të lagjes i janë vënë në ndjekje duke njoftuar njëri-tjetrin në telefon dhe kanë arritur të bllokojnë njërin prej tyre.

Sipas banorëve, gjatë tentativës për t?u larguar, njëri ka hedhur në ferra pistoletën dhe një telefon, ndërsa tjetri është larguar në drejtim të malit.

Pas njoftimit të policisë, kjo e fundit ka mbërritur në vendngjarje duke arrestuar të riun, banues në Lezhë, ndërsa po ushtron kontrolle për të bërë të mundur edhe kapjen e personit tjetër. Po ashtu mësohet se kjo vilë kishte rënë pre e një tjetër vjedhje më herët.

Lajmet e fundit nga