LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Grabitja dhe dhunimi i biznesmenit në Krujë/ Gjykata jep vendimin për autorin

10 Nëntor 2021, 09:26, Kronika CNA
Grabitja dhe dhunimi i biznesmenit në Krujë/ Gjykata jep vendimin

Gjykata e Krujës ka dhënë masën e sigurisë ?burg pa afat? për Saimir Kuçin, i arrestuar si një nga autorët e dyshuar për grabitjen e ndodhur në Nikël në banesën e biznesmenit Nazmi Çangu.

Kujtojmë këtu se grabitja e Çangut ndodhi në orët e para të mëngjesit të 24 tetorit.

Autorët që dyshohet se janë më shumë se 2, kanë hyrë nga pjesa e pasme e banesës duke prerë telat rrethues në dy vende të ndryshme.

Pasi kyçën në dy dhoma anëtarët e familjes, autorët dhunuan në mënyrë barbare biznesmenin Nazmi Çangu. Sipas tij, ata i morën një armë gjahu Shotgan, bizhuteri e monedha floriri, si dhe para që kapnin vlerën e afro 120 mijë eurove.

Lajmet e fundit nga