LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

U kapën me 114 kg kanabis/ Gjykata e Korçës lë në burg 4 shtetasit e arrestuar

10 Nëntor 2021, 09:41, Kronika CNA
U kapën me 114 kg kanabis/ Gjykata e Korçës lë në

Gjykata e Korçës ka dhënë masën e sigurisë ?arrest me burg? për katër shtetasit e arrestuar me 114 kg lëndë narkotike cannabis sattiva.

Prokuroria ka kërkuar masën e ?arrestit me burg?, masë e cila u pranua nga Gjykata, duke lënë në burg shtetasit Joni Mosku ,Ligor Romaçka, Idriz Manej , Albion Çiko.

Ata u arrestuan ditën e shtunë, ku avokati Joni Mosku tentoi të kalonte nga Gorica 66 kg cannabis. Ndërsa Ligor Romacckës ju gjet në magazinë 48 kg cannabis bashkë me 1 pistoletë sportive dhe 1 makinë pa dokumentacion.

Lajmet e fundit nga