LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Në kërkim për tentativë për vrasje/ Policia prangos 25-vjeçarin

10 Nëntor 2021, 11:49, Kronika CNA
Në kërkim për tentativë për vrasje/ Policia prangos

Policia ka vënë në pranga Ramadan Shanaj, i akuzuar për tentativë vrasjeje në Qershor të këtij viti.

Ramadan Shanaj dhe vëllai i tij,  Klajdi Shanaj, ky i fundit i arrestuar  në flagrancë,  gjatë një përplasje me armë zjarri plagosën Ergin Gjonin.

Ramadan Shanaj, 25 vjeç, ishte në kërkim pasi Gjykata e Shkallës së Parë e Rrethit Gjyqësor Tiranë, i ka caktuar masën e sigurisë ?Arrest në burg?, për veprat penale ?Vrasja me dashje? mbetur në tentativë, kryer në bashkëpunim, ?Prodhimi dhe shitja e narkotikëve?, ?Prishja e qetësisë publike? dhe ?Falsifikimi i letërnjoftimeve, i pasaportave ose i vizave?./CNA.al

Lajmet e fundit nga