LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

I dënuar me 10 vjet burg/ Kapet në Tiranë grabitësi i shumëkërkuar

11 Nëntor 2021, 16:04, Kronika CNA

Një 33-vjeçar i dënuar me 10 vite burgim për veprën penale ?Vjedhje me dhunë?, është vënë në prangat e policisë.

Preng Gjoni, ishte shpallur në kërkim pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Sarandë në vitin 2016, e ka dënuar me 10 vite burgim për veprën penale ?Vjedhje me dhunë?.

?Finalizohet nga Komisariati i Policisë Nr.2, operacioni policor i koduar ?Palestra?.

Kapet dhe ndalohet 33-vjeçari i dënuar me 10 vite burgim për veprën penale ?Vjedhje me dhunë?.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Nr.2, në vijim të punës për kapjen e personave në kërkim dhe vënien e tyre para përgjegjësisë penale, bazuar dhe në informacionet e marra në rruge operative se në një palestër në rrugën ?Jordan Misja? ndodhej një person në kërkim, organizuan dhe finalizuan operacioni policor ?Palestra? në kuadër të cilit ndaluan shtetasin:

Preng Gjoni, 33 vjeç, banues në Tiranë.

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim nga Komisariati i Policisë Sarandë, pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Sarandë në vitin 2016, e ka dënuar me 10 vite burgim për veprën penale ?Vjedhje me dhunë?.

Shtetasi Preng Gjoni, do ti dorëzohet Komisariatit të Policisë Sarandë, për veprime të metejshme.?/CNA.al

Lajmet e fundit nga