LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Breshëri plumbash ndaj “Audi”-t luksoz/ Vriten dy persona

13 Nëntor 2021, 19:04, Kronika CNA
Breshëri plumbash ndaj “Audi”-t luksoz/ Vriten dy persona

Janë zbardhur detajet e para nga atentati që u shënua pak më parë në zonë e Astirit.

Si pasojë e të shtënave ndaj një makine tip ?Audi? të bardhë, mësohet se kanë mbetur të vdekur dy persona.

Nuk dihet ende identiteti i personave që u është bërë atentat dhe as shkaqet, ndërkohë policia ndodhet në vendngjarje dhe ka krijuar perimetrin e nevojshëm për të kryer hetimet.

Tiranë/Informacion paraprak

Rreth orës 19:30, në vendin e quajtur “2 rrathët? në Unazë të Re, dyshohet se është qëlluar me armë zjarri në drejtim të mjeti tip ?Audi?. Si pasojë kanë humbur jetën dy shtetas ende të paidentifikuar, të cilët ishin brenda në mjet.

Menjëherë shërbimet e Policisë kanë shkuar në vendngjarje dhe po kontrollojnë zonën me qëllim identifikimin dhe kapjen e autorit/ve.

Ndërkohë janë ngritur disa pika kontrolli në hyrje dhe dalje të qytetit të Tiranës.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë punon për sqarimin e plotë e rrethanave të ngjarjes dhe grumbullimin e çdo prove që do çojë në identifikimin dhe kapjen e autorit/ve.

Lajmet e fundit nga