LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

GJKKO i lë në burg/ Dy bashkëpunëtorët e Taçit kërkojnë shpalljen e moskompetencës

14 Nëntor 2021, 13:36, Kronika CNA
GJKKO i lë në burg/ Dy bashkëpunëtorët e Taçit

Artur Balla dhe Bledar Lilo janë dy të arrestuarit si bashkëpunëtor në skemën e pastrimit të parave me biznesmenin Rezart Taçi.

Gazetarja Klodiana Lala zbulon se Lilo ka kërkuar shpalljen e moskompetencës dhe lirimin e tij pasi nuik ka lidhje me ngjarjen dhe se thjesht është një shofer.

Gjithashtu edhe Balla ka kërkuar shpalljen e moskompetencës dhe caktimin e një mase më të butë sigurie, si ajo e arrestit në shtëpi.

Po ashtu mborjtja ka kërkuar nga SPAK të viehn në dispozicion provat pasi sipas tyre nuk kemi të bëjmë me pastrim parash, duke qenë se shuma ka mbërritur përmes bankave./ CNA.al

Lajmet e fundit nga