LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Transportonte emigrantë në mënyrë të paligjshme/ Arrestohet 39-vjeçari në Korçë

14 Nëntor 2021, 11:58, Kronika CNA
Transportonte emigrantë në mënyrë të paligjshme/

Vijon operacioni ?Perimetri?. Policia ka vënë në pranga shtetasin F.M, 39 vjeç, në Korçë pasi po transportonte emigrantë në mënyrë të paligjshme.

Shtetasi nuk i është bindur urdhrit të Policisë për të ndaluar dhe është larguar me shpejtësi. Ata janë vënë në ndjekje të mjetit dhe bënë të mundur ndalimin e tij në fshatin Kurilë, Devoll dhe neutralizimin e shtetasit F.  M., i cili po transportonte 6 emigrantë të paligjshëm, që kundrejt shpërblimit iu kishte premtuar kalimin drejt vendeve të BE-së.

?Specialistët për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme dhe Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Korçë, në bashkëpunim me Policinë Kufitare dhe Policinë Rrugore, në vijim të operacionit policor “Perimetri”, bënë arrestimin në flagrancë për veprat penale “Ndihma për kalim të paligjshëm të kufijve”, kryer në bashkëpunim dhe

“Mosbindja ndaj urdhrit të punonjësit të policisë së rendit publik”, të shtetasit F. M., 39 vjeç, banues në Korçë (me precedent të mëparshëm penal, për dhënie ndihmë për kalim të paligjshëm të kufijve) pasi pranë kryqëzimit të fshatit Kapshticë, Devoll, ky shtetas është konstatuar duke lëvizur me mjetin tip “Opel” dhe nuk i është bindur urdhrit të punonjësve të policisë rrugore për të ndaluar, por është larguar me shpejtësi. Ata janë vënë në ndjekje të mjetit dhe bënë të mundur ndalimin e tij në fshatin Kurilë, Devoll dhe neutralizimin e shtetasit F.  M., i cili po transportonte 6 emigrantë të paligjshëm, që kundrejt shpërblimit iu kishte premtuar kalimin drejt vendeve të BE-së?, njofton policia./ CNA.al

Lajmet e fundit nga