LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Video-Atentati në Astir/ Makina e bërë “shoshë” nga plumbat, largohet nga vendngjarja

13 Nëntor 2021, 21:14, Kronika CNA
Video-Atentati në Astir/ Makina e bërë “shoshë”

Kryeqyteti u trondit  nga një vrasje e dyfishtë mbrëmjen e sotme, ku Erigers Mihasi dhe Armando Dumani u ekzekutuan me kallashnikov, teksa lëviznin me makinë në zonën e Astirit.

CNA.al ka mundur të sigurojë dhe pamjet kur makina luksoze e bërë ?shoshë? nga plumbat largohet me karotrec nga vendngjarja.

Atentatorët, besohet se kanë qëlluar me kallashnikovë nga një mjet tjetër në lëvizje, e më pas, janë larguar në drejtim të ?Ish sheshit Shqiponja?.

Ndërkaq, vlen të përmendet se dy viktimat ishin emra të njohur për drejtësinë. Mihasi ka qenë mik i ngushtë me ish-policin e vrarë Santiago Malko dhe dyshohet se ishte përfshirë në një grabitje me armë në banesën e prindërve të Elton Çiços, si dhe ishte përfshirë në sulmin në kompleksin ?Eiffel?.

Po ashtu, edhe Dumani ishte një person i skeduar pasi akuzohet për një sërë vjedhjesh me armë./CNA.al

Lajmet e fundit nga