LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vrau dhe groposi në baltë 8-vjeçarin/ Detajet shokuese, 38-vjeçari kishte rrëmbyer dhe një vajzë

16 Nëntor 2021, 18:07, Kronika CNA
Vrau dhe groposi në baltë 8-vjeçarin/ Detajet shokuese,

Janë zbardhur detajet tronditëse nga rrëmbimi dhe vrasja e 8-vjeçarit në fshatin Greçalli të Fierit.

Sipas policisë rreth orës 15:30 nëna e fëmijës me inicialet F. V. ka bërë denoncim se djali 8-vjeç nuk ishte kthyer në banesë.

Policia ka nisur kontrollet në terren dhe në bazë të dyshimeve ka kontrolluar shtëpinë e fqinjit Klodian Çalamani 38 vjec ku brenda saj ka gjetur trupin e pa jetë të fëmijës, i pajetë dhe i mbuluar me baltë.

Çalamani është arrestuar nga policia, ndërsa po punohet për sqarimin e rrethanave të plota të ngjarjes së rëndë.

Autori mësohet se nuk është hera e parë që rrëmben fëmijë, pasi dhe më herët kla rrëmbyer një vajzë por fatmirësisht nuk e ka vrarë.

Lajmet e fundit nga