E fundit!

x

Tronditëse/ Rrëmbehet dhe vritet fëmija 8 vjeç në Fier

16 Nëntor 2021, 17:51, Kronika CNA

Një fëmijë 8-vjeç është rrëmbyer paraditen e sotme në fshatin Greçalli në Fier.

Dyshohet nga fqinji i tij, i cili pasi e ka mbajtur të mbyllur për disa orë, e ka vrarë vogëlushin.

Fëmija ështe gjetur i pajetë mbrëmjen e sotme.

NJOFTIMI I POLICISE
Sot rreth orës 15:30 është bërë njoftim nga shtetasja F. V se nuk është kthyer në banesë djali i saj i vitlindjes 2013.

Me marrjen e njoftimit shërbimet e Komisariatit të Policisë Fier kanë bërë shpalljen në kërkim dhe në mënyrë të menjëhershme nga veprimet në terren, duke vlerësuar maksimalisht situatën dhe rëndësinë e saj, kanë marrë informacion, kanë punuar në grumbullim dhe administrim të provave dhe kanë bërë të mundur gjetjen e vendit të dyshuar ku mund të ndodhej fëmija i humbur.

Mbi bazën e vlerësimit të provave, në banesën e shtetasit K. Ç., 38 vjeç, pas kontrollit, është bërë e mundur gjetja e trupit të fëmijës së dyshuar i humbur, i mbuluar me baltë.

Menjëherë është bërë kapja dhe shoqërimi i autorit të dyshuar në Komisariatin e Policisë Fier dhe nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Fier po punohet për kryerjen e veprimeve të plota procedurale, zbardhjen e rrethanave të ngjarjes dhe motive të saj./CNA.al

Lajmet e fundit nga