Ngjarja tronditëse në Fier/ Gazetari nxjerr detaje të reja, autori nuk shpreh pendesë

16 Nëntor 2021, 21:34, Kronika CNA
Ngjarja tronditëse në Fier/ Gazetari nxjerr detaje të reja,

Detaje të reja kanë dalë në dritë sa i takon vrasjes makabre të ndodhur ditën e sotme në Fier, ku u vra tragjikisht një i mitur 8-vjeçar.

Gazetari Spartak Koka, i cili raportoi nga vendngjarja për emisionin ?Opinion? në Tv Klan me Blendi Fevziun, tregoi se si reagoi autori i krimit, në momentin që policia mbërriti në portën e tij.

?E ka tërhequr në hyrjen e banesës, e ka goditur me lopatë dhe më pas e ka groposur. Policia i ka shkuar në banesë e i ka thënë: Çfarë di për zhdukjen e tij? Është dalluar nga toka e punuar në krahun e djathtë të shtëpisë dhe një gjurmë gjaku. 

Aty ka thënë: Po ja ku e keni, e kam vrarë dhe më pas e kam groposur. Gjatë marrjes në pyetje nuk ka shfaqur pendesë, ka shprehur se tani do të bëjë burg. 

Jetonte i vetëm, babai i ka vdekur, nëna në Maqedoni dhe dy vëllezër në Greqi. Bënte punë bujqësie në zonë dhe banorët e ndihmonin me para. Nuk ka patur sjellje agresive?, deklaroi gazetari./CNA.al 

Lajmet e fundit nga