LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Apartamenti në zonën e “Thesarit” përfshihet nga flakët/ Zjarrëfikëset në vendngjarje

17 Nëntor 2021, 17:36, Kronika CNA

Një apartament në zonën e ?Thesarit? në Tiranë është përfshirë nga flakët.

Mësohet se zjarrëfikëset ndodhen në vendngjarje. Ende nuk janë bërë të ditura shkaqet e zjarrit.

Me datë 17.11.2021, rreth orës 18:20 në rrugën “Fadil Deliu”, ka rënë zjarr në katin e dytë të një pallati, ku ka vetëm dëme materiale.Sherbimet e Policisë bënë evakumin e menjehershëm të banorëve të pallatit.

Në vendngjarje ndodhen forcat zjarrfikëse të cilat po punojnë për fikjen e zjarrit.

Vijon puna nga Grupi Hetimor për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes dhe përcaktimin e shkakut të rënies së zjarrit“, njofton policia. / CNA.al

 

Lajmet e fundit nga