LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kryeinfermieri dhe mjeku përplasen fizikisht në ambientet e spitalit/ Zbulohet shkaku

17 Nëntor 2021, 16:40, Kronika CNA

Sot në ambientet e brendshme të Spitalit të Traumës në Tiranë ka patur një konflikt mes kryeinfermierit të Ortopedisë me inicialet O.K së parë dhe mjekut kirurg ortoped  me inicialet J.R.

Burime për për gazetarin e ?News24? dhe ?BalkanWeb? Enver Doçi zbulojnë se ka patur një konflikt fizik mes tyre.

Shkak është bërë një pacient të cilin mjeku në fjalë e kishte në dhomën e vizitës, por kryeinfermieri i ka kërkuar pacientit të dilte jashtë. Në këtë moment ka nisur konflikti mes tyre i cili ka agravuar deri në dhunë fizike, por ndërhyrja e personelit tjetër dhe pacientëve në korridor ka shmangur pasojat e mëtejshme.

Burime pranë spitalit, thanë se mjeku J.R., e ka referuar ngjarjen edhe në Drejtorinë e QSUT./ CNA.al

Lajmet e fundit nga