LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Digjeni! Nuk kemi siguri për jetën”/ Qytetarët u bashkohen familjarëve të Mateos në Gjykatë

18 Nëntor 2021, 09:45, Kronika CNA
“Digjeni! Nuk kemi siguri për jetën”/ Qytetarët u

Seanca e sotme në Gjykatën e Fierit, ku pritet të jepet masa e sigurisë për Klodian Çalamnin, i cili vrau me kazmë, 8-vjeçarin Mateo Vasiun dhe më pas e groposi në oborrin e banesës ku jetonte, është shoqëruar me tensione dhe momente dramatike.

Nëna, familjarë e të afërm kanë hyrë me forcë në ambientet e Gjykatës, duke kërkuar se ku mbahej Klodian Çala. Të vrarë në shpirt, të afërmit kërkojnë dënim me vdekje për autorin.

Ndërkohë, në gjykatë, familjarëve të Mateo Vasiut, u janë bashkuar edhe qytetarët të cilët kërkojnë dënim me varje duke thënë se nuk kanë asnjë siguri për jetën.

“S’kam lidhje me personin, por më vjen inat se kam 3 fëmijë vet, ku jetojmë ne këtu zotëri, ca po bëhet këtu, unë jam qytetar Fierak, digjeni, njëri përdhunon gocën, tjetri vret, këta po fusin njerëz të gjallë. Qytetarët të jenë këtu jo për PS dhe PD”.

“Ca bën ky shtet, s’kemi siguri për jetën. Unë kam nipër. Kemi kastile”, shprehen qytetarët.

Lajmet e fundit nga