LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Po të kisha benzinë ju nuk kishit për ta gjetur kurrë”/ Detaje tronditëse nga dëshmia e monstrës së Fierit

18 Nëntor 2021, 11:45, Kronika CNA
“Po të kisha benzinë ju nuk kishit për ta gjetur

Avokati Ermal Ahmataj ka dhënë detaje në lidhje me dëshminë e Klodian Çalamanit, i cili akuzohet për vrasjen e 8-vjeçarit Mateo Vasiu.

Avokati foli në emisionin “Me Zemër të Hapur?, ku tregoi detaje të tjera tronditëse nga dëshmia e autorit të vrasjes, i cili ka thënë se nuk ka pasur benzinë, pasi do ta kishte djegur, për të mos e gjetur kurrë trupin.

Ai gjithashtu u shpreh se një tjetër avokat është caktuar për 38-vjeçarin, Klodian Çalamani.

?Ka disa të dhëna që kanë dalë nga grupi i hetimit. Mësohet se ai ka thënë se nuk kisha benzinë se po të kisha benzinë ju nuk kishit për ta gjetur kurrë djalin. Dua të them se gjykata e Fierit ka caktuar ?arrest me burg?, por kjo masë sigurie ndryshe nga çdo masë tjetër u bë në mungesë të autorit. Është caktuar një avokat tjetër për çështjen e Klodian Çalamani. Besoj se kjo ka qenë zgjedhja më e mirë nga situata e Prokurorisë dhe policisë pasi do të kishim një situatë të paimagjinueshme nëse do të paraqitej në gjykatë?, ka thënë më tej ai.

Lajmet e fundit nga