LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

U vra nga komshiu në shtëpi të tij/ Familjarët kërkojnë drejtësi për Petrika Treskën

19 Nëntor 2021, 10:31, Kronika CNA
U vra nga komshiu në shtëpi të tij/ Familjarët

Në Prill të një viti më parë, qyteti i Korçës dhe mbarë opinion publik, janë tronditur nga një krim i rëndë.

Apostol Bozhgoli, ka qëlluar komshiun Patrika Treskën me thikë brenda banesës së këtij të fundit.

Sot për këtë ngjarje ende nuk është bërë drejtësi, pasi sipas familjarëve po bëhen tentativa për të nxjerrë nga burgu autorin, me pretendimin e gënjetërt se është i sëmurë mendor.

Familjarët heqin paralele me rastin e ngjarjes horror në Fier, ku një monstër vrau barbarisht një të mitur, pasi ishte lënë i lirë nga drejtësia.

Majlinda Treska, familjare e të ndjerit, kërkon drejtësi që mos të përsëritet më e njëjta histori si në rastin e Mateos së vogël.

?Drejtësi për Petrika Treskën që u vra në mënyrë makabre në shtëpinë e tij, në qendër të Korçës, nga një monstër, i cili del i pafajshëm, vetëm të mjekohet nga psikiatri. Drejtësia për Mateon dhe dhjetra të vrarë nga mosntrat që vijnë vërdallë në vendint tonë. Drejtësi, drejtësi, drejtësi.?, shkruan Majlinda Treska në rrjete sociale./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga