LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Kërcënimet” e Ina Zhupës"/ Sekretarja e PD: S’kanë ndikim në bazë. Privilegj për ne të presim Berishën

10 Nëntor 2021, 16:35, Politikë CNA
“Kërcënimet” e Ina Zhupës"/ Sekretarja e PD:

Sekretarja e PD në degën Sarandë, Matilda Qurku, ka folur në lidhje me presionet e deputetes Ina Zhupa, ndaj demokratëve të kryesisë së kësaj dege.

E ftuar në Syri Tv, ajo tha se përtej asaj që është bërë publike në lidhje me diskutimin e Ina Zhupës dhe anëtarit të kryesisë së degës Vaso, nuk ka asnjë presioni te baza.

?Episodi mes anëtarit të kryesisë së PD në degën Sarandë Spiro Vaso, dhe deputetes Ina Zhupa nuk është transmetuar në bazën e demokratëve dhe nuk do ndikojë në prezencën e tyre, pasi ne e kemi privilegj të presim liderin historik Berisha.

Përtej asaj që është bërë publike në lidhje me diskutimin e Ina Zhupës dhe anëtarit të kryesisë së degës Vaso, nuk ka asnjë presioni te baza. Saranda e mirëpret me kënaqësi foltoren ashtu sic ka pritur çdo përfaqësues të PD. Jemi dashamirës ndaj PD dhe çdo udhëheqës të saj. Është privilegj për ne të presim liderin Historik Berisha apo siç kemi pritur edhe Bashën. Ne vlerësojmë çdo demokrat dhe çdo ide ndryshe që është brenda në familjen tonë të madhe.?/CNA.al

Si e financoi Erion Veliaj-Ina Zhupën/ Zbulohet skandali i deputetes së Bashës

Foto-?Çmendet? Ina Zhupa/ “Kërcënon” anëtarin e kryesisë së PD

 

Lajmet e fundit nga