LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Yuri Kim paralajmëron/“Do të ketë të tjerë politikanë non-grata”

10 Nëntor 2021, 14:32, Politikë CNA
Yuri Kim paralajmëron/“Do të ketë të tjerë

Në  një intervistë të dhënë për Top Channel, Ambasadorja e SHBA Yuri Kim trajtoi cështjet më të nxehta për politikën dhe drejtësinë në Shqipëri.

Kim ka parlajmëruar se së shpejti do të ketë të tjerë emra politikanësh që do të shpallen non-grata.

?Ndaj, nëse pyetja tjetër e juaja do të jetë ?A do ketë shpallje të tjera??, të shohim, besoj se do të ketë dhe ne do të vazhdojmë të tregojmë me gisht ata që përfshihen në korrupsion, ta që minojnë demokracinë dhe këtë vend, të cilin e konsiderojmë mik të ngushtë. Nuk do t?ju braktisim. Kemi bërë rrugë tepër të gjatë. Shtetet e Bashkuara kanë investuar së tepërmi dhe Qeveria Amerikane kujdeset aq sa të mos ta lërë mënjanë këtë?, është shprehur Kim./CNA.al

Lajmet e fundit nga