LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Basha shkruan i përgjumuar/ Gafa e radhës e kreut të PD, në detyrë

10 Nëntor 2021, 07:57, Politikë CNA
Basha shkruan i përgjumuar/ Gafa e radhës e kreut të PD, në

Kreu i PD-së në detyrë, Lulzim Basha, që në mëngjes herët, është shfaqur me një postim në rrjetet sociale, duke u shprehur i shqetësuar për korrupsionin.

Sipas tij, Shqipëria është vendi më i varfër në Europë, sepse është vendi më i korruptuar i Europës.

?Një mijë e një hallet e njerëzve që rropaten për një jetë më të mirë, e sipërmarrësve që luftojnë për të mbijetuar në një ekonomi jo konkuruese?, shkruan Basha.

Ai më tej është ndalur tek pensionistët, por ajo që ka shkruar gat-gati është pa kuptim, duhet deshifruar.

??e të moshuarve të ndrydhur nga pensioni i pamjaftueshëm, i të rinjëve që ëndërrat i kanë çdo ditë e më shumë larg Shqipërisë, janë një thirrje për t?i dhënë fund pandëshkueshmërisë??. Kjo është një pjesë e deklaratës e postuar në Twitter nga Basha, që nis e pakuptimtë dhe për më tepër e shkruar edhe me gabime drejtshkrimore, si tek fjala të ?rinjëve?

Më tej ai ka bërë thirrje për ta pastruar politikën nga të gjithë ata që kanë abuzuar me besimin e qytetarëve, duke pasuruar veten dhe një grusht të vogël njerëzish./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga