LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Të ndarë në 2 kampe/ Kush janë deputetët pro Berishës e pro Bashës

9 Nëntor 2021, 20:33, Politikë CNA

Sa më shumë kohë kalon, aq më shumë shtohen mbështetësit ndaj ish kryeministrit Sali Berisha, duke dalë nga radhët e Basha për t?ju bashkuar ?Foltores?.

Dy të fundit janë Albana Vokshi dhe kreu i FRPD-së, Belind Këlliçi. Por ata nuk janë të vetmit. Ditën që lideri historik i Partisë Demokratike, Sali Berisha u përjashtua nga grupi parlamentar i Partisë Demokratike, kundër menjëherë doli Flamur Noka edhe Bujar Leskaj.

Të nesërmën në Kuvend krah Berishës, radhët u shtuan edhe me Edi Palokën dhe Tritan Shehun.

Më pas, të tjerë shtohen me çdo ?Foltore?. Duke nisur që nga ajo e Tiranë, ku edhe u shfaq deputeti i Tropojës, Isuf Çela. Në Fier, Berisha u prit nga Luan Baçi, ky i fundit gjithashtu është kthyer në një zë të ashpër kundër Bashës.

Edmond Spaho mblodhi të gjithë demokratët në Korçë, duke risjellë edhe ish-ministrin Genc Pollo në organizime politike pas shumë vitesh shkëputje.

Po ashtu, në Korçë, Berisha mori me vete edhe Sorina Koti, aktualisht nënkryetare e Komisionit të Ekonomisë, si përfaqësuese e PD. Në Elbasan, Oerd Bylykbashi dhe Luçiano Boçi bashkuan forcat për të mbështetur aksionin e ?opozitës kundër opozitës?.

Ndërkohë Basha ka nga ana tjetër ?të besuarit? e tij. Në dalje publike e kudo; Gazmend Bardhi, Enkelejd Alibeaj, Grida Duma, Dashnor Sula, Agron Gjekmarkaj, Oriola Pampuri dhe Ervin Salianji kanë dalë hapur pro Bashës.

Ndërsa ndryshe nga të gjithë me tonë më të zbutura është shfaqur Alfred Rushaj, por sërish anon nga kryedemokrati Basha. Megjithatë ka edhe ?asnjëanës?. Tomor Alizoti është shprehur nga se interesat i ka vetëm për qytetarët e qarqeve të tyre, jo për kryetarët e Partive.

Lajmet e fundit nga