LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

‘Berisha kryetari i vërtet i PD’/ Lisander Hoxha: Bashës ia kemi shtruar rrugën

9 Nëntor 2021, 19:07, Politikë CNA

Ish-nënkryetari i FRPD-së, Lisandër Hoxha ka folur mbi situatën në Partinë Demokratike.

I ftuar në emisionin ?Me Xhaxhiun? në Fax Neës Hoxha ka deklaruar se zgjedhjet një anëtar një votë në FRPD ishin një risi në Shqipëri, por kishin dhe problematikat e saj.

?Gara për kreun e FRPD-së ishte risi në llojin e saj , megjithëse kishte një defekt. Anëtar i forumit quhej nëse ishe regjistruar online përpara kgarës. Njeri prej kandidatëve vendosi të bashkëpunonte me Call Center-at. Kishte ndihmën e një oligarku dhe FRPD bashkë me PD, u kuptua loja dhe u shkrinë kandidatët. Unë dhashë dorëheqjen dhe iu bashkova Këlliçit?, tha ai.

Duke folur më tej, Hoxha tha se mes Bashës dhe Berishës, ky i fundit ka fituar dhe është kryetari i vërtetë i PD-së.

?Nuk më duket beteje Berisha-Basha. E ka humbur Basha betejën. Është duke shtruar rrugën për një largim të mundshëm kur një ditë të largohet fizikisht nga zyra ku mban vulën. Po afron 11 dhjetori, dhe e di çdo shqiptar sot se zotëria është kryetari nga zyra, ndërsa Berisha është me mijëra shqiptarë në Foltore?, tha ai./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga