LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Kim kukumjaçka dhe ai zullufi ynë, të kenë turp”/ Demokratët gati t’i shqyejnë derën Bashës

9 Nëntor 2021, 17:51, Politikë CNA
“Kim kukumjaçka dhe ai zullufi ynë, të kenë

Lideri historik i demokratëve, Sali Berisha po mban Foltoren e radhës në qytetin e Pogradecit, ku është pritur me entuziazëm.

Gjatë bashkëbisedimit, me simpatizantët, një demokrate e flaktë është shprehur e gatshme të shkojnë ti marrin vulën Bashës, madje dhe ti shqyejnë derën.

?Ju jeni nderi i kombit, turp të kenë ata që përpiqen të tallen me ju kur keni gjithë demokratët me vete. Yuri Kim Kukumjaçka, me Edi Ramën dhe këtë zullufin tonë dhe po të vërtiten.

Del atje me Sorosin dhe na bën karshillëk. Për hatrin tuaj kanë votuar të gjithë. Meqe jemi këtu ta bëjmë këtu votimin.

Si na orientoni që ne shkojmë tja marrim atë vulën atij kryetarit që nuk ka ardhur dhe ti cajmë derën.
Tu bëftë dita njëmijë dhe ardhshim sa me shpejt, na prij.?, tha ajo./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga