LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Spaho në krah të Berishës/ “Qarku i Korçës mbështet Foltoren”

9 Nëntor 2021, 15:57, Politikë CNA
Spaho në krah të Berishës/ “Qarku i Korçës

Deputeti i Partisë Demokratike Edmond Spaho është në mbështetje të ish kryeministrit Sali Berisha në Foltoren e 15-të që do të mbajë në Pogradec.

Spaho tha se Pogradeci e mbështet Sali Berishën, ndërsa shton se strukturat e PD-së në qark janë në mbështetje të ?Foltores?.

“Në kuvend do të ketë ndryshime statutore, do të hapet gara për kryetar”, tha Spaho i pyetur nga gazetarët.

Duke sqaruar debatin e djeshëm me kreun aktual të PD-së, Lulzim Basha, Spaho tha se nuk pati mirëkuptim dhe mbledhja u mbyll për 5 minuta.

“Nuk jemi lejuar të flasim në takimin e djeshëm, kryetari është larguar pas 5 minutash. Ndryshimet në FRPD të drejta, kanë pavarësinë e tyre”, tha Edmond Spaho nga Pogradeci./CNA.al

Lajmet e fundit nga