LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Mos më flisni me Ti, por me Ju se nuk njihemi”/ Kumbaro i kthehet keq Mziut

9 Nëntor 2021, 13:57, Politikë CNA

Ministrja e Turizmit dhe Mjedisit, Mirela Kumbaro ka pasur sot një përplasje me deputetin e PD, Xhelal Mziu, në Komisionin e Veprimtarisë Prodhuese.

Ministrja po fliste bashkinë e Kamzës, dhe deputeti Mziu ndërhyri duke replikuar nga vendi, ndërsa Kumbaro iu përgjigj duke thënë të mos e ndërpresë e të mos i drejtohet me ?ti?, por me ?ju?.

?Për ndryshimet e mëdha demografike. Për zaptimet pa hesap të territorit. Kemi një bashki si Kamza që ka sipërfaqen më të vogël në raport me numrin e popullsisë me dendësinë më të madhe të banorëve, që është ndërtuar në mënyrë të paligjshme. Po e marr Kamzën meqë e kemi afër. Nuk u mendua kurrë për të ndërtuar kanale. Zoti Mziu, ka mundësi të mos më ndërprisni, unë nuk fola për ju, nuk po flas për ju. Po flas për impiantet, a ka mundësi të mos më ndërprisni dhe mua mos më flisni me ti, se nuk njihemi aq, me ju. Unë ju flas me ju, dhe ju mos përdorni referenca të gabuara. Për sa kohë nuk më flisni me ju nuk u kthej përgjigje?, tha Kumbaro./CNA.al

Lajmet e fundit nga