LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Manja paralajmëron “furtunë”/ Gjobvënësit me maskën e shtetit përballë drejtësisë

9 Nëntor 2021, 11:51, Politikë CNA
Manja paralajmëron “furtunë”/ Gjobvënësit me

Ministri i Drejtësisë, Ulsi Manja në një deklaratë për mediat i bëri thirrje qytetarëve që të mos heshtin ndaj çdo akti korruptiv e tentative për ryshfet kundrejt tyre.

Teksa tregoi rastin e disa punonjësve të AKU Fier, të cilët kishin bërë presion ndaj një qytetari, Manja tha se këta persona  nuk përfaqësojnë qeverinë dhe besimin e qytetarëve dhe se do të përballen me drejtësinë.

?Njësia antikorrupsion, profesionale dhe transparente. Tolerancë zero ndaj kujdo që do të na dalë përpara. Rasti i sotëm, një nga 5 të parët, lidhet me një qytetar që nuk ka pranuar të japë ryshfet. Shembull për qytetarët dhe bizneset. 

Të mos heshtet! Qytetarët nuk duhet të kenë frikë të denoncojnë sepse do të na kenë në krah. Kemi përgjegjësi dhe nëse zgjatet zinxhiri i heshtjes, zgjatet edhe litari në këmbët e fëmijëve tanë.

Gjobvënësit me maskën e shtetit, nuk përfaqësojnë qeverinë dhe besimin nga qytetarët. Ata do përballen me drejtësinë!  Kallëzim edhe për drejtuesit e tyre, si persona në dijeni?, tha Manja./CNA.al

Lajmet e fundit nga