LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Analistët e Bashës mohojnë krizën në PD/ “Fajësojnë” Foltoren

8 Nëntor 2021, 21:04, Politikë CNA

Kriza në Partinë Demokratike sa vjen dhe bëhet më e dukshme, ndonëse njerëzit pranë Lulzim Bashës mundohen që ta justifikojnë këtë situatë të krijuar dhe të ?shigjetojnë? Foltoren që po mban ish kryeministri Sali Berisha me demokratët.

Në një intervistë për Fax News ka pasur një debat mes analistëve të Bashës Vehap Kola dhe Ergys Mërtiri dhe Enno Bozdos dhe Arben Ristanit.

Bozdo u shpreh se PD ka rrëshqitur totalisht në drejtim tjetër dhe sipas tij në tetë vite ka qenë Berisha ai që denoncuar korrupsioni.

Por këto deklarata janë kundërshtuar nga analistët e Bashës. Vehap Kola akuzon demokratët që mbështesin Foltoren, duke thënë se ajo është e përbërë nga njerëz të korruptuar.

Pjesë nga debati:

Ergys Mërtiri: Ky vend ka shkuar në mjerim, unë km opinionin tim dhe do e them.

Bozdo: Jam analist, por të siguroj që foltorja është një fakt, PD ka rrëshqitur totalisht në drejtim tjetër

Ristani: Kujt i thua hipokrit, a të foli kush kur po flisje, kjo është gjuha juaj?! Pse gënjën?

Bozdo: Nëse ka një njeri që ka denoncuar krimet në këto 8 vite është Sali Berisha

Vehap Kola: Foltorja përbehet nga persona të korruptuar.

Eno Bozo: Është shumë e shëmtuar kjo që po thua, unë nuk ta lejoj fare të hedhësh baltë mbi PD!

Asnjë fyerje ndaj teje se jemi dhe miq të vjetër por ju nuk e njihni fare situatën.

Ergys: E çoni diskutimin në nivel banal!/CNA.al

 

Lajmet e fundit nga