LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Berisha i vetmi që bashkon PD”/ Hoxha: Pas humbjes së zgjedhjeve Basha u takua me FRPD-në, ishte gati të qante

8 Nëntor 2021, 20:21, Politikë CNA

Ish anëtari i Këshillit Kombëtar në PD Indrit Hoxha u shpreh se demokratët janë shumë skeptik ndaj Bashës dhe e shohin Berishën si të vetmin politikan që e bashkon atë parti.

Gjatë një interviste për emisionin ?Të paekspozuarit? me Ylli Rakipin në MCN, Hoxha tha se  pas humbjes së zgjedhjeve në 2017 Basha është takuar me forumin për gati 7 orë dhe në këtë mbledhje ai u ka kërkuar ndjesë për humbjen dhe ? ishte gati të qante?.

?Demokratët janë shumë skeptik nuk ka kohë që të thonë prapë ?Luli ik?, Berisha me vetë mirat dhe të këqijat e tij është i vetmi politikan që e bashkon atë parti sepse si fillim ne duhet të thërrasim njerëzit që Basha na ka përzënë nga ajo parti. Nuk e ka tagrin Basha të na largojë ne të forumit, Basha sot ka frikë të përballet me rininë e PD.

Konkurrenti i tij që humbi zgjedhjet u bë drejtues politik. Forumi rinor i ka mbajtur listën të bllokuar zotit Basha. Po ky forum me vendim kryesie pranoi të bëhet pjesë mbushëse e listave të PD, sepse menduan për të mirën e partisë. Pas humbjes së zgjedhjeve në 2017 Basha ka ardhur 7 orë në mbledhje me grupin rinor të PD. Ishte gati të qante dhe të kërkonte ndjesë. Gati sa nuk qau.

Ne ramë dakord të sanksionohen disa gjëra në statutin e PD, por Basha sërish e ka shkelur statutin. Ka humbur besimin e të rinjve të PD, sepse ata të rinj që ishin në foltore me Berishën më shumë se gjysma e tyre kanë qenë të arrestuar për protestat e opozitës. Dhe ata u harruan në burgje.

Rreth 400 veta janë delegatë. Sepse forumi ka kuotat e veta për kuvendin e PD, ka 5%. 360 kanë firmosur formularin.

Unë kam besim vetëm te gara, që do të thotë se PD të kalojë një proces transparent?, u shpreh Hoxha./CNA.al

Lajmet e fundit nga