LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

‘Shoh si shkelet syri ekraneve’/ Basha flet për aleanca të fshehta nga Kuvendi

8 Nëntor 2021, 17:57, Politikë CNA
‘Shoh si shkelet syri ekraneve’/ Basha flet për aleanca të

Kryedemokrati Lulzim Basha ka folur sërish nga Kuvendi për Vettingun në Politikë.

Basha foli edhe për aleanca të fshehta mes atyre që nuk e duan këtë nismë.

?Padyshim e di, që kjo nismë e shumëpritur nga qytetarët, nga disa anatemohet si drakoniane. Shoh edhe se si po shkelet syri ekraneve mes atyre që duken të pangjashëm në tip, por janë të ngjashëm në halle. I shoh teksa po saldojnë edhe aleanca të fshehta e publike, të diktuara nga frika që ju ngjall përballja me atë që i kanë bërë këtij vendi, të dëshpëruar për të ruajtur status quo-në dhe ekuilibrat e vjetër.

Por rendi i gjërave ka ndryshuar njëherë e përgjithmonë. Prandaj kundërshtarët e vettingut në politikë do të jenë një pakicë e papërfillshme, pasi të paktë janë përfituesit nga abuzimet që kryejnë ata që kthyen jetën e shqiptarëve në makth. Ndërsa të shumtë, në fakt shumicë absolute janë të gjithë ata shqiptare e shqiptarë që përfitojnë nga fundi i makthit të korrupsionit dhe krimit të lidhur me politikën?, tha Basha në fjalën e tij./CNA.al

Lajmet e fundit nga