LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Artan Hoxha zbardh detajet tronditëse/ Kush është biznesmeni që fajdexhinjtë i morën 600 mijë euro dhe djalin?

8 Nëntor 2021, 13:55, Politikë CNA
Artan Hoxha zbardh detajet tronditëse/ Kush është biznesmeni

Gazetari Artan Hoxha ka folur sot për fenomenin e fajdeve që sipas tij po bën ?kërdinë? në Shqipëri, në kushtet kur bankat kanë shtrënguar kreditë për bizneset.

I ftuar në studion e ?ABC LIVE?, Hoxha tregoi rastin e një biznesmeni, fëmija i të cilit mori 10 mijë euro me fajde, por më pas sipërmarrësit arritën t?i zhvatnin 600 mijë euro dhe sot djalin nuk e di ku e ka.

?Aty ka interesa të frikshme, fëmija i një biznesmeni ka marrë 10 mijë euro dhe atij i kanë marrë 800 mijë euro dhe fëmijën nuk e di ku e ka.

Është biznesmen që merret me ndërtimin e rrugëve. Njëherë i del në Pakistan dhe njëherë nga Lindja e Mesme, por po i marrin lokale, prona, vila, është një grup i strukturuar kriminal dhe personazhe të këtij grupi i mbaj mend që nga ?97 dhe në Tiranë kanë biznese.

Janë njerëz të skeduar nga polica. Ata korruptojnë brenda policisë dhe prandaj situata është e tillë? tha gazetari Hoxha.

Lajmet e fundit nga