LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Berisha oksigjeni Ramës”/ Topalli i përgjigjet ‘dhëmbë për dhëmbë’ Bashës

7 Nëntor 2021, 19:30, Politikë CNA
“Berisha oksigjeni Ramës”/ Topalli i përgjigjet

Kreu i PD, Lulzim Basha, ka hedhur akuza mbrëmjen e sotme ndaj ish kryeministrit Sali Berisha, për të cilin tha se është kthyer në një tub oksigjeni për regjimin e Edi Ramës.

Lidhur me këtë situatë, ka reaguar dhe ish kryeparlamentarja Jozefina Topalli, e cila shkruan se këtë deklaratë e ka shkruar vetë kryeministri Rama.

?Deklarata e natës ka vetëm emrin Lulzimit. Ate ia ka shkruar Edi Rama?, shkruan Topalli.

“Koha e Sali Berishës ka mbaruar. Bashkë me të ka mbaruar edhe koha e mandateve të skaduara dhe përdorimit të PD-së dhe forumeve të saj për interesa personale. Asgjë dhe askush nuk do ta kthejë PD-në në një bunker për interesat personale të Sali Berishës.

Partia Demokratike ka lindur si një aspiratë e popullit shqiptar për liri dhe demokraci, dhe është shpresa e shqiptarëve për të zgjidhur hallet e tyre të shumta. Dhe halli me i madh i shqiptarëve sot është regjimi i Edi Ramës.  Prej javësh, me zdërhalljet e tij Sali Berisha është kthyer në një tub oksigjeni për regjimin e Edi Rames. Unë jam i vendosur t?ja këpus këtë edhe këtë tub oksigjeni për regjimin Edi Ramës”, ishte deklarata e Bashës  nga selia e PD./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga