LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Sot mblidhet Kuvendi/ Basha bën një tjetër lëvizje, para fillimit të seancës

8 Nëntor 2021, 08:58, Politikë CNA

Pak orë para seancës parlamentare të ditës së sotme, kreu në detyrë i PD, ka thirrur në takim grupin parlamentar të Partisë Demokratike.

Sipas abcneës, mbledhja do të zhvillohet në orën 13:00 në selinë blu.

Ndërkohë kujtojmë këtu se një ditë më parë, Lulzim Basha i është përgjigjur akuzave të ish-kryeministrit Sali Berisha me një deklaratë të fortë duke thënë se koha e tij ka mbaruar dhe se nuk do të lejojë askënd që të përdorë PD-në dhe forumet e saj për interesat personale të ish-kryeministrit.

Më tej Basha ka komentuar dhe ?Foltoret? e Berishës për të cilën u shpreh se ato janë kthyer në një tub oksigjeni për regjimin e Edi Ramës.

Lajmet e fundit nga