LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ish-ministri i Ramës, kalon natën me Bashën/ Roland Bejko: Aty merren vendime të rëndësishme

8 Nëntor 2021, 10:57, Politikë CNA
Ish-ministri i Ramës, kalon natën me Bashën/ Roland Bejko: Aty

Ish anëtari i Këshillit Kombëtar Indrit Hoxha, ka thënë se Gazment Bardhi është Sekretar i Përgjithshëm i PD, në kundërshtim me statutin.

Pasi Bardhi ka qenë një ish ministër i Qeverisë Rama.

Basha ka caktuar një ish-ministër të Ramës në krye si sekretar i Përgjithshëm i PD-së, që u zgjodh në kundërshtim me statutin, sepse duhej?, ka thënë Hoxha në emisionin Breaking në Top Story.

Sipas tij, kryetari i PD-së i merr vendimet natën, në errësirë.

Por, Roland Bejko ka reaguar duke thënë se edhe nata ka romantizmin e saj dhe se aty merren vendimet e rëndësishme.

“Po i merr vendimet se e kalon natën me Gaz Bardhin”, është shprehur Hoxha, ndërsa Bejko u shpreh se “se të ketë kujdes për mënyrën se si flet”./CNA.al

Lajmet e fundit nga