LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

 “Eja merr pjesë dhe ti”/ Bejko dhe Hoxha debate për përplasjet e Bashës me FRPD

8 Nëntor 2021, 10:45, Politikë CNA
 “Eja merr pjesë dhe ti”/ Bejko dhe Hoxha debate për

Përplasjet ndërmjet PD dhe FRPD ishin tema e diskutimit mes Roland Bejkos dhe Indrit Hoxhës në emisionin Breaking në Top Neës.

Bejko u shpreh se vendimi i kreut të FRPD-së, Belind Këlliçi iu bashkua Foltores së Berishës, pasi ish-kryeministri e mbështeti atë në garën për kreun e FRPD-së.

Për Roland Bejkon 11 dhjetori është i paligjshëm dhe është një miting dhe jo një mbledhje e forumit sipas statutit të PD-së.

“Është i paligjshëm dhe kapërcen fazat që kemi thënë ne dhe ai forum po të mblidhet do ta ndajnë PD në dy pjesë, që në çastin kur Berisha të jetë kryetar, unë nuk e pranoj dot një kryetar partie “non grata”. Do ta mendoja mirë nëse nuk do t ë ishte “non grata”, e do ta mendoja prapë nëse nuk na mashtron si dikur kur ishim 20 vjeç”, tha Bejko.

Por Indrit Hoxha tha se 11 dhjetori është Kuvendi i PD-së dhe ftoi dhe vetë Bejkon të marrë pjesë.

“Eja merr pjesë edhe ti dhe voto, ne jemi pro fraksioneve”, tha Hoxha./CNA.al

Lajmet e fundit nga