LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Lulzim Basha iku me turp”/ Mesazhi i fortë i ish-presidentit: Të ringremë PD-në

8 Nëntor 2021, 11:47, Politikë CNA
“Lulzim Basha iku me turp”/ Mesazhi i fortë i ish-presidentit:

Ish-presidenti Bujar Nishani shkruan se tashmë Lulzim Basha është ?de facto? i shkarkuar nga drejtimi i PD-së.

Në një postim në rrjetet sociale, Nishani shkruan se Basha u largua me turp, ndërsa shton se tashmë ajo që ka rëndësi është ringritja e PD.

?Lulzim Basha është tashmë ?de facto? i larguar, jo thjesht nga drejtimi i PD, por nga politika shqiptare.

Ai i shkaktoi shumë dëme asaj partie, sistemit politik në tërësi, integritetit të pluralizmit si dimension.

Nga politika çdo politikan do të largohet një ditë. Rëndësi ka se si largohesh e për çfare do të kujtohesh.

Lulzim Basha po largohet nga politika me turp, duke shkaktuar veç dëme e pa asnjë rekord për respektin më minimal.

Rëndësi tashmë ka ringritja e Partisë Demokratike dhe kthimi i betejës së vërtetë politike me rregjimin monokratik më të diskretituar në tërë historinë post diktatoriale në Shqipëri.?-shkruan Nishani./CNA.al

Lajmet e fundit nga